Systemy okienne i drzwi Veka w Poznaniu

Systemy drzwiowe i okienne Veka


Systemy okienne i drzwi Veka- Oknario Poznań


Specjalizujemy się w sprzedaży oraz montażu okien i drzwi. Służymy również fachową poradą w zakresie wyboru odpowiednich konstrukcji. Do najczęściej polecanych przez naszych fachowców należą systemy okienne Veka, ale wysoko cenimy także systemy drzwiowe Veka. Sprawdź, dlaczego tak pozytywnie oceniamy tego producenta i czy jego oferta obejmuje to, czego szukasz.

Systemy okienne Veka – oferta producenta z bogatą historią

Historia marki Veka jest długa, gdyż sięga roku 1969. Wtedy właśnie powstała ta niemiecka firma, początkowo zajmująca się produkcją żaluzji zewnętrznych. Z czasem do jej asortymentu weszły również okna, które niedługo stały się główną ofertą producenta.

W pierwszych latach działalności żaluzje, a później również profile okienne Veka były znane wyłącznie w Niemczech. Jednak z czasem firma coraz intensywniej zaznaczała swoją obecność również na innych rynkach. W latach 80. XX wieku systemy okienne Veka były dobrze znane między innymi w Hiszpanii, we Włoszech, a nawet w USA. W Polsce profile okienne Veka oraz inne produkty tej marki pojawiły się nieco później. Niemniej w końcu również w naszym kraju stały się popularne, co zaowocowało nawet stworzeniem w 1994 roku w Skierniewicach polskiego oddziału firmy Veka.

Okna i profile drzwiowe Veka

Oferta firmy Veka jest dzisiaj bardzo różnorodna. Jej podstawę stanowią systemy okienne Veka i systemy drzwiowe Veka. Ze względu na zróżnicowane potrzeby klientów profile okienne Veka, podobnie zresztą jak profile drzwiowe Veka, to konstrukcje z różnorodnych materiałów, od metalu po drewno. Niemniej producent słynie przede wszystkim z konstrukcji wykonanych z PCV. Od lat marka jest znana jako innowator w dziedzinie produkcji okien PCV. Firma oferuje coraz to nowe rozwiązania, nieustannie udoskonalając swoje produkty.

Systemy okienne Veka słyną z wysokich właściwości w zakresie izolacji cieplnej i dźwiękowej. Wyróżniają się również solidnością wykonania i jakością materiałów. Wszystko to przekłada się na wysoką funkcjonalność oraz trwałość produktów tej marki.

Profile okienne Veka – wyłącznie klasa A

Dostępne w sprzedaży profile okienne są klasyfikowane według normy PN-EN 12608, która najogólniej rzecz ujmując, określa kryteria jakościowe tego typu konstrukcji. Wszystkie profile okienne Veka są klasyfikowane jako produkty klasy A – czyli najwyższej z możliwych. W praktyce oznacza to, że:

 • profile okienne Veka mają ścianki zewnętrzne o grubości 3 mm,
 • wspomniane ścianki są o ok. 20% grubsze niż w modelach zaliczanych do klasy B,
 • w produkcji profili marki Veka wykorzystywane jest do 14% więcej PCV,
 • systemy okienne Veka są zdecydowanie trwalsze niż odpowiedniki zaliczane do niższych klas jakościowych,
 • konstrukcje są odporne na działanie czynników atmosferycznych,
 • profile, a więc również kompletne systemy okienne Veka, wyróżniają się wysokim poziomem zabezpieczenia przed włamaniem. Podobnie zresztą jak systemy drzwiowe Veka,
 • systemy okienne Veka gwarantują wysoką izolację termiczną i akustyczną.

Systemy okienne i systemy drzwiowe Veka – czemu je wybrać?

Szeroka oferta, długa historia producenta i spełnianie przez systemy okienne Veka wymogów klasyfikujących je w klasie A to argumenty przemawiające za wyborem tych produktów. Okazuje się jednak, że zalet produktów marki Veka, do których zaliczają się też profile drzwiowe i kompletne systemy drzwiowe Veka, jest więcej. Należą do nich:

 • oznaczenie produktów Veka znakiem CE,
 • przyznanie im certyfikatów jakości: Znak Jakości i fit Q-Zert,
 • ogromna wytrzymałość eksploatacyjna – szczelność na wodę opadową, przepuszczalność powietrza na optymalnym poziomie, wytrzymałość obciążeniowa na wiatr,
 • wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne,
 • odporność na zmiany temperatur,
 • nowoczesne materiały wykonania stale udoskonalane w laboratoriach Veka.

Oferujemy najlepsze systemy okienne Veka, ponieważ jesteśmy przekonani, że warto inwestować w wysoką jakość. Veka to renomowana marka, będąca gwarancją nie tylko funkcjonalności, ale też ogromnej trwałości zarówno okien, jak i drzwi.