Drzwi loftowe

Drzwi loftowe

img

Drzwi loftowe

W naszej ofercie znajdują się zarówno drzwi jak i elementy stałe, mogące pełnić funkcję ściany czy okna wewnętrznego. Szklane ścianki działowe i drzwi stanowią niepowtarzalny element dekoracyjny, nie przytłaczając przy tym wnętrza i nie ograniczając dostępu do światła dziennego. W ofercie dostępne drzwi rozwierne, przesuwne oraz wahadłowe, każde w opcji jedno lub dwuskrzydłowej.
Solidna konstrukcja, ale lekki wygląd - konstrukcje wykonane są ze stali, ale profile zostały zaprojektowane z myślą o nowoczesnym i lekkim wyglądzie.
Bezpieczeństwo - wykonane tylko bezpiecznych rodzajów szkła.
Szklenie bez silikonu - innowacyjny system szklenia: zamiast stosowanego zwykle w tego typu produktach silikonu użyte profesjonalne uszczelek przyszybowe, odporne na promieniowanie UV.
Komfort użytkowania - gwarantujemy najwyższą jakość użytkową. Drzwi pracują płynnie i cicho, dzięki wyposażeniu w niezbędne uszczelki, nie tracąc przy tym industrialnego charakteru drzwi.
Okna PVC od OKNARIO to gwarancja najwyższej jakości - jeżeli potrzebujesz porządnych i bezpiecznych okien PVC, koniecznie się z nami skontaktuj! Działamy w Poznaniu i okolicach!

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Wybór drzwi zewnętrznych nie należy do łatwych. W końcu chodzi o podstawową ochronę antywłamaniową oraz zabezpieczenie przed opadami atmosferycznymi, wiatrem oraz wysoką i niską temperaturą tak zimą, jak i latem. Drzwi zewnętrzne to także wizytówka domu czy mieszkania. Muszą wyglądać przynajmniej estetycznie, ale wybór wzorów i kolorystyki jest dość szeroki, w związku z czym nie ma problemu ze znalezieniem modeli o wyróżniającym się designie, w tym zdobionych lub z przeszkleniami. Dobierając drzwi, wystarczy dopasować ich szerokość i stronę, na którą mają się otwierać. Szczególne parametry techniczne powinny uwzględniać przeznaczenie zestawu drzwiowego.

Porównując oferty na nowe drzwi, warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • klasa ochrony antywłamaniowej,

  • współczynnik przenikania ciepła,

  • wskaźnik izolacyjności akustycznej

  • klasa wodoodporności,

  • klasę wytrzymałości mechanicznej.

Należy być świadomym tego, że drzwi są projektowane z myślą o konkretnej liczbie cyki otwierania i zamykania, którą powinna wytrzymać konstrukcja, parametr ten określa właśnie klasa wytrzymałości mechanicznej. W przypadku drzwi zewnętrznych, które będą eksponowane na przestrzeń publiczną, dobrze byłoby także zadbać o możliwie najwyższa klasę ochrony przeciwwłamaniowej. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się modele ze skuteczną izolacją akustyczną.

To trzeba wiedzieć wybierając nowe drzwi

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że kompletny zestaw drzwi zewnętrznych składa się z kilku elementów. W skład takiego zestawu wchodzą mianowicie:

  • - skrzydło drzwiowe,

  • - ościeżnica,

  • - próg,

Oprócz tego potrzebne są jeszcze klamka i odpowiednie zamki. Pełna wiedza na temat tego, jak właściwie skompletować zestaw drzwiowy jest przydatna dla inwestorów i właścicieli domów jednorodzinnych oraz mieszkań z wejściem głównym z zewnątrz budynku.

Dlatego wybierając drzwi zewnętrzne, warto wiedzieć, że skrzydło może mieć budowę płytową lub płycinową oraz że do zastosowań zewnętrznych optymalne są drzwi o konstrukcji płytowej. Są one zazwyczaj wyraźnie grubsze, a w ich wnętrzu znajduje się skuteczna izolacja termiczna. Drzwi płytowe są zbudowane na specjalnej ramie, którą pokrywa się później płytami, wewnątrz tak przygotowanego panelu powstaje przestrzeń, którą wypełnia się skutecznym materiałem izolacyjnym. Może to być pianka poliuretanowe, wełna mineralna lub styropian.

Integralnym elementem zestawu przeznaczonego do nowych budynków lub kompletnej modernizacji jest także ościeżnica, czyli konstrukcja z pionowych profili połączonych w górnej części pionowym. Poprawny montaż drzwi zewnętrznych sprowadza się do osadzenia ościeżnicy i progu. Ościeżnica i próg powinny idealnie licować się z krawędziami drzwi i zapewniać skuteczną barierę termiczną oraz akustyczną.

Czy warto inwestować w metalowe drzwi zewnętrzne?

Do najczęściej kupowanych drzwi w Poznaniu i nie tylko należą modele z PVC. Można je łatwo dopasować do stolarki okiennej, jednocześnie są zdecydowanie najtańsze. Lepsze parametry oferują nowoczesne zewnętrzne drzwi metalowe. Producenci dążą do ciągłej poprawy parametrów technicznych i można spotkać się już z ofertami na modele, które charakteryzują się niezwykle niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej i akustycznej. Warto dodać, że optymalizacja termoizolacyjna to podstawowy kierunek rozwoju, w jakim podąża współczesny rynek stolarki drzwiowej. Jest to odpowiedź na szereg regulacji prawnych, które mają zachęcać inwestorów do budowy energooszczędnych budynków, spełniających wytyczne stawiane domom pasywnym.

Jednocześnie stalowe drzwi zewnętrzne to podstawa zaawansowanych rozwiązań antywłamaniowych. Modele antywłamaniowe są zbudowane na bazie stalowej ramy, której konstrukcja jest zazwyczaj dodatkowo wzmocniona ożebrowaniem z tego samego materiału. Żebrowana konstrukcja ma na celu utrudnienie wycięcia otworu bezpośrednio w drzwiach. Dodatkowo drzwi tego typu pokryte są arkuszami blachy, których zadaniem jest ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kolejnym etapem ochrony antywłamaniowej jest zabezpieczenie przed wyważeniem. Chodzi o bolce rozstawione w ramie drzwi, które wysuwają się po ich zamknięciu i blokują drzwi przed wyważeniem ich z ościeżnicy.