Drzwi zewnętrzne, wejściowe, aluminiowe PCV, metalowe, stalowe

Drzwi zewnętrzne, wejściowe, aluminiowe PCV, metalowe, staloweDrzwi zewnętrzne WIKĘD

DRZWI STALOWE


Pomorska firma WIKĘD już od wielu lat cieszy się ogromnym uznaniem klientów indywidualnych oraz biznesowych z Poznania i innych miast Polski. Ponieważ drzwi wejściowe są inwestycją na długi czas, w produkcji elementów WIKĘD wykorzystuje się najnowsze technologie, zapewniające znakomitą żywotność i wytrzymałość. Do każdego ze zleceń podchodzi się tu w sposób indywidualny, gwarantując tym samym zaprojektowanie stalowych drzwi zewnętrznych, oddających w pełni gusta ich właścicieli. Znajdziemy tu bowiem aż 6 podstawowych linii drzwi, oferujących bogaty wybór zarówno wzorów, jak i wariantów kolorystycznych.
Stalowe drzwi zewnętrzne marki WIKĘD to także najwyższej jakości materiały. To właśnie dzięki nim, dobranie stylowych drzwi zewnętrznych na wymiar dla naszego domu nie będzie żadnym problemem, bez względu na architekturę samego budynku. Znajdziemy tu również inteligentne rozwiązania pokroju czytnika linii papilarnych tudzież systemu dostępu za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. To właśnie te cechy sprawiają, że drzwi WIKĘD znakomicie prezentują się zarówno w domach z funkcjami smart, jak i tradycyjnym budownictwie!

Drzwi zewnętrzne INTERNORM


Drzwi wejściowe są wizytówką każdego domu. Internorm oferuje tylko unikatowe egzemplarze wysokiej jakości, wyproduko- wane dla Ciebie ze szczególną starannością. Szczególną uwagę zwraca na ekskluzywny wygląd, pasujący do okien Internorm. Kupując u nas drzwi, masz pewność, że otrzymasz produkt wysokiej jakości, który będzie Ci towarzyszył przez długi czas.
We własnych czterech ścianach chcemy czuć się bezpiecznie, a drzwi wejściowe odgrywają tutaj istotną rolę. Dlatego kwestie bezpieczeństwa i ochrony antywłamaniowej są nas najwyższym priorytetem. Wszystkie drzwi standardowo wyposażone są w niezawodne wieloryglowe zamki, na życzenie dostępne są również dodatkowe systemy zabezpieczające. W ten sposób ochronisz swoją rodzinę i swój dom.

STYLISTYKA

Design idący z duchem czasu. Dzięki stabilnemu rozwojowi i współpracy z projektantami Internorm tworzy wyjątkowy komfort mieszkania we własnym domu.

INDYWIDUALNOŚĆ

Duży wybór różnorodnych styli i systemów drzwi, jak również klamek, pochwytów, kolorów, elementów bocznych i przeszkleń sprawia, że Twoje drzwi są unikatowe i wyprodukowane tylko dla Ciebie. Nasze drzwi można również idealnie dopasować do okien Internorm.

JAKOŚĆ

Nie tylko w kwestii bezpieczeństwa, lecz również pod względem trwałości drzwi od Internorm spełnią wszystko to, co obiecują. Projektujemy i udoskonalamy nasze drzwi zawsze zgodnie z najwyższymi standardami jakości, aby zapewnić jeszcze większy komfort mieszkania – i to 100% „Made in Austria”.
Okna PVC od OKNARIO to gwarancja najwyższej jakości - jeżeli potrzebujesz porządnych i bezpiecznych okien PVC, koniecznie się z nami skontaktuj! Działamy w Poznaniu i okolicach!

Wytrzymałe drzwi wejściowe – dom Twoją twierdzą

Dla każdego z nas własny dom jest najbezpieczniejszym miejscem na świecie. Drzwi wejściowe są niezwykle ważnym elementem konstrukcyjnym oddzielającym wnętrze domu od świata zewnętrznego. Standard drzwi w ogromnej mierze wpływa na komfort codziennego życia, poczucie bezpieczeństwa, bilans energetyczny budynku, wygłuszenie dźwięków otoczenia… Chcesz wyposażyć swój dom w wytrzymałe, a jednocześnie efektowne drzwi wejściowe? Poznań – to właśnie tutaj znajduje się salon OKNARIO, w którym znajdziesz model skrojony na miarę swoich oczekiwań i konstrukcji budynku. 

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Wybór drzwi zewnętrznych nie należy do łatwych. W końcu chodzi o podstawową ochronę antywłamaniową oraz zabezpieczenie przed opadami atmosferycznymi, wiatrem oraz wysoką i niską temperaturą tak zimą, jak i latem. Drzwi zewnętrzne to także wizytówka domu czy mieszkania. Muszą wyglądać przynajmniej estetycznie, ale wybór wzorów i kolorystyki jest dość szeroki, w związku z czym nie ma problemu ze znalezieniem modeli o wyróżniającym się designie, w tym zdobionych lub z przeszkleniami. Dobierając drzwi, wystarczy dopasować ich szerokość i stronę, na którą mają się otwierać. Szczególne parametry techniczne powinny uwzględniać przeznaczenie zestawu drzwiowego.

Porównując oferty na nowe drzwi, warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • klasa ochrony antywłamaniowej,
  • współczynnik przenikania ciepła,
  • wskaźnik izolacyjności akustycznej
  • klasa wodoodporności,
  • klasę wytrzymałości mechanicznej.

Należy być świadomym tego, że drzwi są projektowane z myślą o konkretnej liczbie cykli otwierania i zamykania, którą powinna wytrzymać konstrukcja, parametr ten określa właśnie klasa wytrzymałości mechanicznej. W przypadku drzwi zewnętrznych, które będą eksponowane na przestrzeń publiczną, dobrze byłoby także zadbać o możliwie najwyższą klasę ochrony przeciwwłamaniowej. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się modele ze skuteczną izolacją akustyczną.

To trzeba wiedzieć wybierając nowe drzwi:

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że kompletny zestaw drzwi zewnętrznych składa się z kilku elementów. W skład takiego zestawu wchodzą mianowicie:

  • skrzydło drzwiowe,
  • ościeżnica,
  • próg.

Oprócz tego potrzebne są jeszcze klamka i odpowiednie zamki. Pełna wiedza na temat tego, jak właściwie skompletować zestaw drzwiowy jest przydatna dla inwestorów i właścicieli domów jednorodzinnych oraz mieszkań z wejściem głównym z zewnątrz budynku.

Dlatego wybierając drzwi zewnętrzne, warto wiedzieć, że skrzydło może mieć budowę płytową lub płycinową oraz że do zastosowań zewnętrznych optymalne są drzwi o konstrukcji płytowej. Są one zazwyczaj wyraźnie grubsze, a w ich wnętrzu znajduje się skuteczna izolacja termiczna. Drzwi płytowe są zbudowane na specjalnej ramie, którą pokrywa się później płytami, wewnątrz tak przygotowanego panelu powstaje przestrzeń, którą wypełnia się skutecznym materiałem izolacyjnym. Może to być pianka poliuretanowa, wełna mineralna lub styropian.

Integralnym elementem zestawu przeznaczonego do nowych budynków lub kompletnej modernizacji jest także ościeżnica, czyli konstrukcja z pionowych profili połączonych w górnej części pionowym. Poprawny montaż drzwi zewnętrznych sprowadza się do osadzenia ościeżnicy i progu. Ościeżnica i próg powinny idealnie licować się z krawędziami drzwi i zapewniać skuteczną barierę termiczną oraz akustyczną.

Czy warto inwestować w metalowe drzwi zewnętrzne?

Do najczęściej kupowanych drzwi w Poznaniu i nie tylko należą modele z PVC. Można je łatwo dopasować do stolarki okiennej, jednocześnie są zdecydowanie najtańsze. Lepsze parametry oferują nowoczesne zewnętrzne drzwi metalowe. Producenci dążą do ciągłej poprawy parametrów technicznych i można spotkać się już z ofertami na modele, które charakteryzują się niezwykle niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej i akustycznej. Warto dodać, że optymalizacja termoizolacyjna to podstawowy kierunek rozwoju, w jakim podąża współczesny rynek stolarki drzwiowej. Jest to odpowiedź na szereg regulacji prawnych, które mają zachęcać inwestorów do budowy energooszczędnych budynków, spełniających wytyczne stawiane domom pasywnym.

Jednocześnie stalowe drzwi zewnętrzne to podstawa zaawansowanych rozwiązań antywłamaniowych. Modele antywłamaniowe są zbudowane na bazie stalowej ramy, której konstrukcja jest zazwyczaj dodatkowo wzmocniona ożebrowaniem z tego samego materiału. Żebrowana konstrukcja ma na celu utrudnienie wycięcia otworu bezpośrednio w drzwiach. Dodatkowo drzwi tego typu pokryte są arkuszami blachy, których zadaniem jest ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kolejnym etapem ochrony antywłamaniowej jest zabezpieczenie przed wyważeniem. Chodzi o bolce rozstawione w ramie drzwi, które wysuwają się po ich zamknięciu i blokują drzwi przed wyważeniem ich z ościeżnicy.

Solidne drzwi wejściowe – Poznań wybiera OKNARIO!

Standard drzwi ma ogromny wpływ na komfort codziennego życia, dlatego podczas wybierania modelu do swojego domu nie zgadzaj się na żadne kompromisy. Nasze drzwi wejściowe są odpowiedzią na potrzeby świadomych klientów szukających rozwiązań kompletnych. W rozbudowanym katalogu produktów dostępnych w salonach OKNARIO znajdują się drzwi wejściowe dopracowane w najmniejszych detalach. Współpracujemy z producentami o ugruntowanej pozycji na rynku. Oferujemy produkty marek:

  • WIKĘD – polski producent drzwi stalowych wyposażonych w innowacyjne systemy bezpieczeństwa, na przykład czytniki linii papilarnych czy sterowanie za pomocą aplikacji. Ogrom dostępnych wariantów pozwala na znalezienie efektownych skrzydeł harmonijnie komponujących się z elewacją i wnętrzem. W portfolio znajdują się drzwi nawiązujące do klasycznego stylu oraz zaprojektowane zgodnie z nowoczesnym minimalizmem;
  • INTERNORM – austriacka marka okien i drzwi klasy premium. Drzwi wejściowe z logo cenionego producenta spełniają rygorystyczne normy budownictwa energooszczędnego i pasywnego oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Gdzie kupisz nasze drzwi wejściowe? Poznań i Czarnków to dwie miejscowości, w których znajdziesz nasze biura. Oferujemy nie tylko wysokiej klasy drzwi wejściowe, ale również okna, zabudowy tarasu, przesłony okienne, bramy i parapety. Zapraszamy do kontaktu – chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania i przygotujemy ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.