Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

img

NATYNKOWE

Rolety okienne tego typu stanowią najprostsze rozwiązanie, umożliwiające nam bezproblemowy montaż zarówno na oknach, jak i elewacjach. Wykorzystuje się w nich charakterystyczne skrzynki, skrywające zwiniętą część rolet. Dostępne są one w różnych rozmiarach, uzależnionych przede wszystkim od typu wykorzystywanej obudowy oraz wysokości rolet. Dzięki temu, mogą Państwo dostosować nabywane rolety do własnych potrzeb, zależnie od wymiarów zasłanianego okna. Rolety zewnętrzne natynkowe, dostępne u nas wraz z montażem, to także przystępna cena, idąca w parze z wysoką jakością wykonania. Profile rolet zostały bowiem wypełnione pianką poliuretanową, zapewniającą im znakomitą izolację cieplną. Przekłada się to zarówno na utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczeń, jak i większe oszczędności, związane z ogrzewaniem.
Przekrój

TYP BE CLEVER (NAOKIENNE)

Rolety typu Be Clever to znakomity wybór dla mieszkańców Poznania i pozostałych miast Polski, którzy cenią sobie inteligentne rozwiązania. Są one bowiem kompatybilne z obsługą za pośrednictwem zarówno pilota, jak i taśmy tudzież przełącznika. Ogromnym atutem systemów tego typu jest ich wszechstronność, związana z montażem – rolety Be Clever możemy bowiem zainstalować zarówno w aktualnie budowanych budynkach, jak i tych modernizowanych. Dodatkową zaletą jest tu również konstrukcja skrzynki, wyposażonej w umieszczoną na spodzie pokrywę rewizyjną. Umożliwia nam ona instalację rolety zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia. Rolety zewnętrzne Be Clever mogą zostać zamontowane na oknach, których ramy nie są grubsze, niż 95 milimetrów.
Przekrój

TYP INTEGRO

System Integro to nowoczesne rozwiązanie, będące skuteczną hybrydą rolet naokiennych oraz zewnętrznych. Podobnie jak w przypadku systemu Be Clever, także i tutaj wykorzystano pokrywę rewizyjną, umieszczoną na spodzie skrzynki. W przypadku rolet Integro skrzynka rolety pozostaje na zewnątrz budynku, zaś my zachowujemy dostęp serwisowy. Rolety zewnętrzne Integro, dostępne w naszym cenniku, to także brak konieczności powiększania otworów okiennych, przy jednoczesnej możliwości prostego zabudowania skrzynki, na wzór modeli nadstawnych. Rolety te posiadają klapę rewizyjną widoczną na zewnątrz budynku, co jest ich największym atutuem.
Przekrój
Wszystkie rolety występują w szerokiej gamie kolorystycznej.
Dodatkowe wyposażenie:
- Silniki elektryczne
- Silniki radiowe + piloty
- Programatory czasowe.

Czy warto montować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne kojarzą się przede wszystkim z funkcją ochrony antywłamaniowej. Jest to jeden z popularniejszych sposobów na zabezpieczenie budynku przed nieproszonymi gośćmi. Jednak powody, dla których właściciele nieruchomości decydują się na zakup rolet zewnętrznych, nie są ograniczone do ochrony mienia. Akcesoria tego typu to jednocześnie jeden ze skuteczniejszych sposobów na ochronę przed intensywnym promieniowaniem słonecznym w upalne dni oraz dodatkową izolację termiczną zimą. W przypadku mieszkań i domów, których okna są zorientowane w kierunku południowym lub zbliżonym i eksponowane bezpośrednio na promienie słoneczne, montaż rolet może być jednym z lepszych sposobów na unikanie nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń. W upalne dni w okresie letnim trudno o lepszą ochronę przed promieniami słonecznymi.

Funkcje rolet zewnętrznych

Rolety okienne pełnią kilka podstawowych funkcji, które sprawiają, że coraz częściej są montowane przez właścicieli dobrze doświetlonych mieszkań i domów w Poznaniu i okolicy. Najważniejsze z nich to:

  • - osłona przed intensywnym promieniowaniem słonecznym – skupianie promieniowania UV przed szybą pozwala na skuteczne ograniczenie nagrzewania się pomieszczenia, dzięki temu nawet w upalne lato można zachować w pomieszczeniu przyjemną, wyraźnie niższą niż zewnętrzną temperaturę;

  • - ochrona przeciwłamaniowa – montaż rolet to dodatkowe zabezpieczenie dla złodzei, które szczególnie rekomenduje się właścicielom nieruchomości położonych w mało uczęszczanych miejscach;

  • - osłona akustyczna – rolety okienne skutecznie izolują odgłosy otoczenia, nawet przy uchylonym oknie;

  • - wartość nieruchomości – inwestycja w dodatkowe wyposażenie funkcjonalne może być wyróżnikiem na rynku nieruchomości w Poznaniu, który uatrakcyjni twoją ofertę na tle setek podobnych;

Rodzaje rolet okiennych

Rodzaje dostępnych rolet okiennych możemy podzielić ze względu na sposób zabudowy, dostępne są rolety natynkowe i podtynkowe. W przypadku nowych inwestycji lub szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych warto rozważyć montaż rolet podtynkowych. Gwarantują rewelacyjny efekt wizualny z zewnątrz, ponieważ widoczna jest jedynie roleta maskująca okno, która idealnie komponuje się z wykończeniem budynku.

W przypadku, gdy zakres prac przewiduje jedynie montaż rolet okiennych, najwygodniejszym rozwiązaniem będzie wybór wersji natynkowej. Rolety natynkowe to najszybszy sposób na zabezpieczenie okien przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz ingerencją nieproszonych gości. Dostępne są różne modele rolet natynkowych, zarówno takie jak te, które można wpasować otwór okienny lub modele kompletnie maskujące całe okno.

Cennik rolet zewnętrznych jest dość różnicowany, ale warto pamiętać o tym, że jest inwestycja w komfort i dodatkową ochronę mieszkania i domu. W związku z tym rekomenduje się wybór rolet okiennych wykonanych z dobrej jakości materiałów, które zapewnią odpowiedni poziom izolacji termicznej. Bezpośrednia ekspozycja na słońce latem powoduje, że powierzchnia ochronna nagrzewa się bardzo mocno, co w przypadku tanich rolet może doprowadzić do ich odkształcenia się. Takie uszkodzenie o ile nie uniemożliwi korzystania z rolet, to na pewno znacznie je utrudni.

Dodatkowe zalety z zastosowania rolet okiennych

Cena rolet zewnętrznych odzwierciedla technologię zastosowaną do ich produkcji, która z kolei przekłada się na długi okres ich bezproblemowego użytkowania. Decydując się na zakup rolet, warto również zapoznać się z opcjonalnym wyposażeniem dodatkowym rozszerzającym funkcjonalność rolet okiennych. Do popularniejszych opcji należą:

  • - osłona przed owadami – modele wyposażone w moskitierę to dobre rozwiązanie w przypadku nieruchomości położonych w okolicy zbiorników wodnych i lasów oraz wszędzie tam, gdzie można spotkać duże skupiska komarów lub innych owadów;

  • - zasilanie elektryczne – obsługa rolet zasilanych elektrycznie jest o wiele łatwiejsza niż w przypadku tych z tradycyjnym mechanizmem wprawianym w ruch za pośrednictwem taśmy lub łańcucha;

  • - zdalne sterowanie – dodatkowym sposobem na podniesienie komfortu użytkowania jest zakup zestawu wyposażonego w pilot do bezprzewodowego otwierania i opuszczania rolet.

Warto mieć na uwadze także to, że rolety ze sterowaniem zdalny mogą być elementem systemu domu inteligentnego.