Bramy garażowe, przemysłowe i segmentowe

Bramy garażowe, przemysłowe, segmentowe

img

Oferujemy Państwu bramy garażowe dwóch dostawców. Do każdej bramy istnieje możliwość sterowania ręcznego lub elektrycznego. Do wyboru szeroka gama kolorów lakierowanych oraz oklein drewnopodobnych. Istnieje również możliwość wyboru rodzaju przetłoczenia.


INTERFLEX

BRAMY SEGMENTOWE


Bramy segmentowe zbudowane są z segmentów o profilu zamkniętym, wykonanych ze stalowej blachy ocynkowanej. Wypełnienie stanowi trudno palna bezfreonowa pianka poliuretanowa. Segmentowe bramy garażowe Interflex produkowane są na indywidualne zamówienie Klienta. Sprężyny skrętne są ocynkowane lub malowane proszkowo na kolor RAL 9006. Ich żywotność standardowo wynosi 15000 cykli i na życzenie Klienta może być zwiększona do 25000 cykli. Boczne zakończenia segmentów po ocynkowaniu dodatkowo malowane są na kolor biały, zbliżony do RAL 9010, co znacznie poprawia estetykę wykonania całej bramy.
Wszystkie bramy wyposażone są standardowo w wewnętrzny uchwyt oraz linkę pociągową ułatwiającą zamykanie bramy. Bramy garażowe Interflex mają nie tylko estetyczny wygląd, ale posiadają również wyjątkowe parametry w każdych warunkach atmosferycznych. Bramy składają się z połączonych na pióro-wpust paneli o grubości 40 mm.
Dodatkowe wyposażenie:
 • zamek ryglujący bramy, dostępny z klamką i szyldem w kolorze czarnym lub w kolorze aluminium, standardowo montowane po lewej stronie patrząc od zewnątrz (ryglowanie jednostronne)
 • wewnętrzny rygiel ręczny
 • okienka bramowe z ramkami w kolorze białym lub czarnym, okna z ramkami ze stali nierdzewnej, sekcje przeszklone w ramach aluminiowych
 • kratki wentylacyjne
 • drzwi przejściowe w bramach (z niskim progiem)
 • drzwi boczne aluminiowe z wypełnieniem z paneli bramowych
 • napędy elektryczne: standardem dla wszystkich napędów jest przenoszenie siły ciągu za pomocą szyny łańcuchowej. Opcjonalnie może to być pasek zębaty z tworzywa sztucznego (cicha praca). W przypadku zaniku prądu ułatwieniem będzie zastosowanie ręcznego awaryjnego odryglowania bramy.

Rodzaje przetłoczeń:


BRAMY PRZEMYSŁOWE

Segmentowe bramy przemysłowe składają się z segmentów wykonanych z blachy stalowej o profilu zamkniętym grubości 40 mm lub 60 mm. Wypełnienie stanowi trudnopalna bezfreonowa pianka poliuretanowa. Ścianki segmentu tworzy ocynkowana blacha stalowa o grubości 0,5 mm malowana podkładowo na bazie poliestru metodą piecową.
Zalety bram przemysłowych typu ISO:
 • sprężyny skrętne przygotowane standardowo na 30 000 cykli pracy bramy
 • 10 kolorów standardowych
 • 6 typów prowadzeń
 • wzmocniona powłoka lakiernicza
 • szybki i prosty montaż
 • nowoczesne rozbudowane sterowania napędów

Typy przeszkleń:

WIŚNIOWSKI

BRAMY SEGMENTOWE


Ideą utworzenia bram PRIME było osiągnięcie jak najlepszych parametrów izolacyjności, uzyskanie nieprzeciętnego efektu estetycznego wewnątrz garażu oraz zapewnienie wyjątkowego bezpieczeństwa użytkowania bramy. Tak powstał unikalny na skalę światową panel INNOVO. Jego zamknięta budowa, 5-warstwowe zagięcie blachy w miejscu mocowania zawiasów, zapewniają mocną konstrukcję, a wypełnienie ciepłą pianką o grubości 60 mm oraz specjalne systemy uszczelnień i osłon przekładają się na świetne parametry termoizolacji bramy. W ten sposób zaprojektowana konstrukcja panelu umożliwiła zbudowanie perfekcyjnego płaszcza, czyniąc bramę PRIME technologicznym i innowacyjnym przełomem.
Brama UniTherm spełnia rygorystyczne normy pod względem odporności na działanie wiatru, przenikania wody oraz przepuszczalności powietrza. Współczynniki tych parametrów mają wpływ nie tylko na wydłużenie czasu eksploatacji bramy, ale również zachowanie jej walorów estetycznych przez lata. Brama UniTherm powstała w odpowiedzi na potrzeby budownictwa energooszczędnego. W pełni wykorzystuje właściwości cieplne panelu. INNOVO o grubości 60 mm oraz zastosowanych w niej systemów uszczelnień. To więcej zaoszczędzonej energii w domu, ponieważ straty ciepła zostały wyeliminowane w najbardziej newralgicznych miejscach płaszcza bramy. Współczynnik przenikania ciepła panelu wynosi 0,33 W/m2K, co przekłada się na znakomitą termoizolacje całej bramy.
UniPro są bramami ciepłymi, a współczynnik U który uzyskują jest porównywalny ze współczynnikiem jaki mają okna wielokomorowe stosowane w budownictwie energooszczędnym. Tak niską wartość jesteśmy w stanie uzyskać dzięki panelom własnej produkcji wypełnionych pianką poliuretanową oraz systemom uszczelniającym. Skrzydło bramy wykonane z paneli stalowych 40 mm wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową. Współczynnik tłumienia dźwięku: Rc=23 dB. Specjalnie wyprofilowane panele uniemożliwiają przytrzaśnięcie palców w miejscu ich łączenia oraz w miejscach montażu zawiasów i drzwi przejściowych. Zabezpieczenie pęknięcia linki chroni przed samowolnym opadnięciem skrzydła bramy w przypadku uszkodzenia lin podtrzymujących.

TYPY TŁOCZENIE

Bramy garażowe, dlaczego są tak popularne w Poznaniu

Brama garażowa pełni dokładnie takie same funkcje jak pozostałe elementy stolarki otworowej. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań technicznych dedykowanych do zabezpieczenia wjazdu do garażu. W naturze cały czas obserwuje się, że w starszych budynkach dużą popularnością cieszyły się typowe bramy rozwierane i nieco nowsze uchylne. Wraz rozwojem technologii oraz wzrostem wymagań użytkowników, co do:

 • - komfortu użytkowania,

 • - ograniczenia przestrzeni przed i wewnątrz garażu,

 • - stale rosnących oczekiwań względem termoizolacyjności i dźwiękoszczelności.

Tradycyjne rozwiązania są skutecznie zastępowane w modernizowanych budynkach nowymi bramami segmentowymi. Typowa mechanika bram segmentowych, która sprawdziła się i zdobyła wcześniej uznanie w zastosowaniach przemysłowych, jest także coraz chętniej wykorzystywana do projektowania nowych budynków mieszkaniowych. Można powiedzieć, że nowoczesne segmentowe bramy garażowe zmieniły sposób, w jaki organizuje się przestrzeń we wnętrzu i wokół garażu. Liczne zalety tego rozwiązanie doceniają nie tylko architekci, ale też inwestorzy z poznania i okolic.

Jak wybrać bramę segmentową?

Dobre bramy segmentowe to solidny płaszcz składający się z kilku segmentów połączonych ze sobą uszczelnionymi zawiasami. Segmenty bram garażowych mogą być wykonane z tworzywa lub powlekanej blachy stalowej. Są jednocześnie lekki i wytrzymałe. W celu zapewnienia optymalnej ochrony termoizolacyjnej i akustycznej każdy segment jest wypełniony materiałem izolacyjnym. Do najczęściej stosowanych należy pianka poliuretanowa i styropian. Dobra izolacja termiczna jest szczególnie istotna w budynkach jednorodzinnych z podgrzewanym garażem oraz w wielorodzinnym budownictwie mieszkaniowym i w zastosowaniach przemysłowych, gdzie powierzchnia otworów garażowych jest największa.

Ceny segmentowych bram garażowych są zróżnicowane. Wszystko zależy od wielkości i ilości zastosowanych paneli, skuteczności izolacyjnej oraz sposobu sterowania. Bramy segmentowe mogą być sprzężone z automatycznym systemem sterowanie z napędem elektrycznym. Sterowanie i zarządzanie brama może być powiązane z systemem kontroli dostępu, systemem ochrony przeciw pożarowej lub w przypadku domów jednorodzinnych z instalacją smart home.

Szukając odpowiedniej bramy segmentowej, warto zwrócić uwagę na następujące kryteria:

 • - grubość i wypełnienie segmentów,

 • - wyposażenie dodatkowe np. okienka lub boczne drzwi wejściowe,

 • - szybkość otwierania i zamykania,

 • - przestrzeń na montaż systemu do podnoszenia płaszcza segmentów,

 • - możliwość zastosowania specjalnych kratek wentylacyjnych,

 • - czy dostępny jest opcjonalny napęd elektryczny i system zdalnego sterowania.

Nowoczesne bramy segmentowe są dostępne w wielu wariantach, które różną się pomiędzy sobą wielkością i jakością segmentów, dostępnym wyposażeniem dodatkowym oraz estetyką.

Bramy segmentowe – zalety

Rosnąca popularność bram segmentowych wynika z ich licznych zalet użytkowych. Przede wszystkim mechanika otwierania i zamykania bramy segmentowej nie ingeruje w przestrzeń przed garażem ani w jego wnętrzu – z wyjątkiem sufitowego systemu do składania płaszcza segmentów. Otwieranie i zamykanie, sprowadza się jedynie do podnoszenia i opuszczania bramy, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie do zastosowania w budynkach. W których wjazd do garażu znajduje się w linii ogrodzenia działki.

Dopracowane systemy bram segmentowych oferują najlepsze dostępne właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Ponadto, montaż bramy segmentowej jest stosunkowo nieskomplikowany i szybki. Rozwiązanie tego typu praktycznie nie wymaga ingerencji w konstrukcję budynku. Montaż sprowadza się praktycznie wyłącznie do zamocowania prowadnic we wnętrzu. Systemowe elementy wykończeniowe pozwalają na dopracowanie uszczelnienia drzwi garażowych. Można powiedzieć, że jest to jeden z szybszych i bardziej efektownych sposobów na estetyczne wykończenie garażu.