Rolety do ogrodów zimowych

Rolety do ogrodów zimowych

img

ROLETY DO OGRODÓW ZIMOWYCH


Rolety do ogrod w zimowych z serii ROLAX to jedna z najnowszych propozycji francuskiej marki Bubendorff, która już od ponad sześćdziesięciu lat opracowuje i produkuje najskuteczniejsze systemy rolet na rynku europejskim. System ROLAX opiera się na specjalnej, modułowej konstrukcji, zapewniającej bezproblemowe działanie rolet bez względu na warunki pogodowe, a także szeroką gamę możliwości montażowych. Specjalne złącza lameli czynią konstrukcję odporną na zamarzanie, zaś wysokiej jakości napinacze zapobiegają nagłym usterkom.

Rolety do ogrodów zimowych ROLAX możemy wykorzystać także z przydomowymi basenami, przeszkleniami dachowymi tudzież oranżeriami. Dzięki znakomitym właściwościom izolacyjnym, zapewnionym przez piankę pod dużym ciśnieniem, rolety są w stanie powstrzymywać zarówno hałasy, jak i temperatury przez wiele lat. Sprawia to, że chroniona powierzchnia nie nagrzewa się zbytnio w upalne dni (system ROLAX redukuje temperaturę nawet o 20 stopni Celsjusza), zaś zimą zachowa ona swoją optymalną temperaturę, zmniejszając tym samym wydatki na ogrzewanie.

Ponieważ baseny, ogrody zimowe oraz oranżerie wymagają specjalistycznych rozwiązań, w systemach ROLAX wykorzystano najnowocześniejsze silniki elektryczne oraz mechanizmy napinające. Dzięki temu, rolety są w stanie działać sprawnie przy szerokiej gamie kątów nachylenia (0-81 stopni). Długość rolety sięga nawet 6 metrów. System ROLAX możemy także podłączyć do naszego inteligentnego domu – istnieje bowiem możliwość sterowania roletami za pośrednictwem szerokiej gamy urządzeń mobilnych. Zapraszamy klientów z Poznania i nie tylko do zapoznania się z naszą ofertą!

ROLETY DO OGRODÓW ZIMOWYCH ROLAX – najważniejsze cechy:


 • Ochrona szklanego dachu przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami – solidny pancerz niweluje ryzyko uszkodzenia dachu na wypadek gradu, silnych opadów czy utrzymującej się warstwy śniegu.
 • Energooszczędność; skuteczna bariera termoizolacyjna w postaci lameli wypełnionych pianką umożliwi redukcję kosztów ogrzewania i klimatyzacji zarówno w okresie zimowym, jak i letnim.
 • Możliwość integracji z dowolnym systemem „Inteligentnego domu”, zdalne sterowanie za pomocą np. smartfonu, tabletu.
 • Skuteczna blokada zabezpieczająca/blokada antywłamaniowa.
 • Najwyższy stopień automatyzacji i komfortu obsługi. Możliwość instalacji dodatkowego, sterowanego systemem radiowym wyłącznika czasowego z symulacją obecności.
 • Funkcjonują niezależnie od wiatru i opadów atmosferycznych.
 • Modułowa konstrukcja.
 • Dostępność kolorów według palety RAL.
 • Ochrona środowiska.
 • Gwarancja producenta na wszystkie części – 7 lat.

Rolety do ogrodów zimowych

Ogrody zimowe to w większość powierzchnie przeszklone, które gwarantują optymalny dopływ naturalnego światła i zapewniają poczucie obcowania z naturą, nawet w mroźne zimowe dni. Budowa takiej dodatkowej przestrzeni to spora inwestycja, która pochłania czas i środki. Inwestorzy często zastanawiają się jak zabezpieczyć duże powierzchnie szklane przed uszkodzeniem lub nadmierną ekspozycją na słońce latem. Jednym z bardziej uniwersalnych sposobów jest montaż rolet aluminiowych ROLAX.

Rolety do ogrodów zimowych są przeznaczone do montażu na:

 • - przeszkleniach dachowych,

 • - w ogrodach zimowych,

 • - oranżeriach,

 • - na konstrukcji przydomowych basenów.

Zastosowanie rolet znacznie rozszerza funkcjonalność ogrodów zimowych i innych dodatkowych powierzchni z konstrukcją, w której dominują powierzchnie przeszklone. Dzięki nim może być to dodatkowa przestrzeń do ukrycia się przed słońcem podczas upału lub pomieszczenie, w którym można obcować z naturą w długie zimowe wieczory.

Inwestorzy z Poznania decydują się na montaż rolet w ogrodach zimowych m.in. ze względu na dodatkowe funkcjonalności, takie jak:

 • - ochrona szklanego dachu przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami,

 • - skuteczna bariera termoizolacyjna,

 • - zabezpieczenie antywłamaniowe,

 • - zdalne sterowanie i integracja z systemami smart home.

Termoizolacja ogrodów zimowych

Montaż rolet przynosi wiele korzyści. Latem, w czasie upałów zabezpiecza wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dzięki roletom łatwiej jest utrzymać w oranżerii czy ogrodzie zimowym optymalny mikroklimat i temperaturę. Aluminiowe lamele, wypełnione pianką wtryskiwaną pod dużym ciśnieniem izolują pomieszczenia przez cały rok. Est to skuteczna termoizolacja, która umożliwi redukcję kosztów ogrzewania i klimatyzacji zarówno w okresie zimowym, jak i letnim.

W okresie intensywnych opadów atmosferycznych i niskich temperatur rolety chronią powierzchnie szklane przed uszkodzeniem mechanicznym spowodowanym np. uderzeniem gradu lub zalegającymi, zamarzniętymi masami śniegu. Montaż rolet dachowych ROLAX może obniżyć latem temperaturę wewnątrz pomieszczenia nawet o 20°C, a zimą utrzyma izolację termiczną, zmniejszając koszty ogrzewania. Rolety ROLAX zabezpieczają zakrywany dach przed przenikaniem deszczu i śniegu, niwelując równocześnie hałas spowodowany np. przez silne opady.

Inteligentne ogrody zimowe

Zabezpieczenie dużych powierzchni szklanych to spore wyzwanie, dla tego jednym z lepszych sposobów na realizację tego celu jest montaż rolet z zasilaniem elektrycznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu w kilka chwil można zmienić otwarty ogród zimowy w dodatkową przestrzeń do odpoczynku przed słońcem lub na relax nawet w mroźne zimowe wieczory. Co więcej, sterowanie roletami można realizować zdalnie za pośrednictwem pilota lub specjalnej aplikacji. Urządzenia mogą bez problemu być włączone do domowego systemu smart home.