Żaluzje fasadowe zewnętrzne

Żaluzje fasadowe zewnętrzne

img

Żaluzje fasadowe zewnętrzne


Żaluzje typu fasadowego to nowoczesne rozwiązanie, cieszące się coraz większą popularnością w naszym kraju. Początkowo wykorzystywane głównie w budynkach użytku publicznego, z czasem stały się one skutecznym elementem wyposażenia coraz nowocześniejszych domostw, w których kluczową rolę odgrywają duże przeszklenia. A ponieważ rozwiązanie to niesie ze sobą wiele zalet, związanych z bardzo dobrym nasłonecznieniem pomieszczeń oraz efektem optycznego powiększenia przestrzeni, nie dziwi fakt, że coraz więcej mieszkańców Poznania i innych miast decyduje się na nowoczesne budownictwo. Żaluzje fasadowe pozwolą nam uniknąć zbyt dużego nagrzewania się pomieszczenia, a także uszkodzenia oraz zabrudzenia szyb.

Żaluzje, dostępne w naszym sklepie


W naszej ofercie znajdą Państwo nowoczesne żaluzje zewnętrzne typu C80 oraz Z90, dostępne w ośmiu modnych kolorach, od bieli i srebra, po antracyt oraz oliwkę. Dzięki temu, będą one stanowić nie tylko znakomitą ochronę szyb, ale także stylowe dopełnienie ogólnej architektury budynku, bez względu na barwę fasady. Żaluzje fasadowe, dostępne w naszym sklepie, to także duży komfort obsługi – możemy bowiem dołączyć je do inteligentnych rozwiązań, wykorzystywanych już w naszym domu.

Osłony C80 oraz Z90 to także skuteczna izolacja, nieprzepuszczająca zarówno promieni słonecznych, jak i hałasu. Dzięki temu, żaluzje zewnętrzne uczynią przebywanie we wszystkich pomieszczeniach znacznie bardziej komfortowym. Jest to szczególnie istotne w przypadku domów, w których przebywają osoby starsze oraz małe dzieci, dla których zbyt duży upał może okazać się bardzo groźny.

Co więcej, nowoczesne rozwiązania tego typu wcale nie muszą kosztować wiele – nasi specjaliści pomogą Państwu w dobraniu idealnego systemu w taki sposób, aby inwestycja odznaczała się przystępnością ceny, adekwatnej do zakupu. Systemy fasadowe, dostępne w naszej firmie, to przede wszystkim najwyższej jakości materiały oraz wysoka niezawodność, gwarantująca, że każdy z nich okaże się być skuteczną inwestycją na wiele lat. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą ofertą!

Żaluzje fasadowe to innowacyjny i stylowy produkt zmieniający charakter fasady budynku. Chronią̨wnętrze obiektu przed nadmiernym jego nasłonecznieniem, zapewniając skuteczną barierę, pozwalającą utrzymać́ komfortową temperaturę w pomieszczeniu. Możliwość ustawienia kąta nachylenia lameli pozwala na optymalne zaciemnienie wnętrza pomieszczenia oraz reguluje ilość́ przenikania ciepła słonecznego do budynku. Dodatkowo żaluzje fasadowe stanowią skuteczną barierę eliminującą nadmierną ilość hałasu z otoczenia.
  • Profil C80
  • Profil Z90
  • Profil Z90 Box

Profil C80


Lamele żaluzji fasadowych w typie "C".
W przekroju poprzecznym przypominające literę "C" o szerokości 80mm.

Profil Z90


Lamele żaluzji fasadowych w typie "Z".
W przekroju poprzecznym przypominające literę "Z" o szerokości 90mm.

Profil Z90 Box


Możliwość zabudowy skrzynki. Kaseta do montażu podtynkowego wykonana z aluminium ekstrudowanego, wyposażona jest w wypust, umożliwiający wykonanie zewnętrznej wyprawy tynkarskiej.

Pokrywa rewizyjna umożliwia łatwy dostęp w razie awarii i szybki montaż. Istnieje możliwość wyboru wariant box 2 z dociepleniem nadproża. Napęd elektryczny. Dostępny wariant samonośny, gdzie skrzynka wsparta jest na prowadnicy. Możliwość lakierowania na dowolny kolor z palety RAL.

Efektowne zewnętrzne żaluzje fasadowe

Mianem fasady określa się reprezentacyjną stronę elewacji budynku. Zazwyczaj chodzi o tę eksponowaną publicznie. Jednak we współczesnym jednorodzinnym budownictwie mieszkaniowym, a także w budynkach wielorodzinnych i biurowych, które powstają na terenie Poznania, coraz częściej taki sam charakter mają także elewacje zorientowane na patio lub ogród. Aby uzyskać efektowny, reprezentacyjny efekt konieczne jest m.in. zastosowanie akcesoriów funkcjonalnych o odpowiedniej estetyce, takich jak nasze żaluzje fasadowe. Inwestorzy z Poznania i okolic często osiągają ten efekt poprzez montaż tych eleganckich i nowoczesnych żaluzji zewnętrznych na elewacji swoich budynków.

Zastosowanie żaluzji zewnętrznych

Zewnętrzne żaluzje fasadowe to rozwiązanie dedykowane do osłony przed promieniami słonecznymi i hałasem powierzchni przeszklonych. Wydają się niezbędnym elementem wyposażenia w przypadku nieruchomości, w których elewacji zastosowano duże okna np. tarasowe lub w ogóle dominują powierzchnie przeszklone. Produkty tego typu to estetyczny wyposażenie funkcjonalne, które podkreśli i urozmaici architekturę każdego budynku. Reprezentacyjne żaluzje zewnętrzne to idealny element ozdobny nie tylko fasady, ale także okien i powierzchni przeszklonych zorientowanych na przestrzeń wypoczynkową, czyli ogród lub dziedziniec wewnętrzny.

Reprezentacyjne i funkcjonalne żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to innowacyjny i stylowy produkt zmieniający charakter fasad poznańskich budynków. Chronią̨ wnętrze obiektu przed nadmiernym jego nasłonecznieniem, zapewniając skuteczną barierę, pozwalającą utrzymać́ komfortową temperaturę w pomieszczeniu. Możliwość ustawienia kąta nachylenia lameli pozwala na optymalne zaciemnienie wnętrza pomieszczenia oraz reguluje ilość́ przenikania ciepła słonecznego do budynku. Dzięki temu nawet w upalne dni można zachować w pomieszczeniach przyjemną temperaturę, która pozwoli odpocząć od skwaru i zapewni domownikom komfort nawet bez podkręcania klimatyzacji na maksa.

Podstawowe funkcje, dla których właściciele nieruchomości oraz inwestorzy w Poznaniu, decydują się na montaż żaluzji zewnętrznych to:

  • Izolacja termiczna – lamele skupiają na sobie promienie słoneczne, przez co zapobiegają przed ich przenikaniem do wnętrza. Większość energii słonecznej i wiążącego się z nią ciepła koncentruje się lamelach żaluzji zewnętrznych, które w upalne dni nagrzewają się do naprawdę wysokich temperatur.

  • Izolacja akustyczna – okazuje się, że żaluzje zewnętrzne to także bardzo dobra bariera, zabezpieczająca przed hałasem z zewnątrz. Jest to wygodne szczególnie podczas ciepłych słonecznych dni, kiedy często otwieramy okna. Oprócz skupienia energii słonecznej nasze żaluzje ograniczą także docierające do wnętrza odgłosy otoczenia.

Nowoczesna technologie dla komfortu domowników

Nasze produkty są odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne, mróz i ekspozycję na słońce. Wytrzymałość lameli wynika m.in. z pokrycia wierzchniej warstwy farbą poliestrową. Produkujemy dwa podstawowe typy żaluzji:

  • C80 – z profilem lameli typu C,

  • Z90 – z profilem żaluzji typu Z.

  • Profil Z90 Box

w 8 najczęściej wybieranych kolorach z palety RAL, tj. biały, beżowy, jasny szary, srebrny, szare aluminium, antracyt, stalowy antracyt oraz oliwka.

Funkcjonalność systemu została dodatkowo zwiększona poprzez możliwość zastosowania szerokiej gamy dodatkowych urządzeń w przypadku opcji sterowania za pomocą napędu elektrycznego.