Żaluzje fasadowe zewnętrzne

Żaluzje fasadowe zewnętrzne

img

Żaluzje fasadowe zewnętrzne


Żaluzje fasadowe są eleganckim i nowoczesnym produktem montowanym na elewacji budynku. Spełniają funkcję izolatora, który w dużej mierzewpływa na temperaturę w pomieszczeniu, dlatego produkt dedykowany jest przede wszystkim do budynków z dużymi przeszkleniami. W celu zabezpieczenia lameli przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych wierzchnia warstwa lameli pokryta jest farbą poliestrową. Szeroka paleta kolorów RAL daje możliwość dopasowania produktu do każdego rodzaju fasady budynku. Funkcjonalność systemu została dodatkowo zwiększona poprzez możliwość zastosowania szerokiej gamy dodatkowych urządzeń w przypadku opcji sterowania zapomocą napędu elektrycznego.

Oferowane typy żaluzji C80 oraz Z90 występują w 8 kolorach standardowych tj. biały, beżowy, jasny szary, srebrny, szare aluminium, antracyt, stalowy antracyt oraz oliwka.

Żaluzje fasadowe to innowacyjny i stylowy produkt zmieniający charakter fasady budynku. Chronią̨wnętrze obiektu przed nadmiernym jego nasłonecznieniem, zapewniając skuteczną barierę, pozwalającą utrzymać́ komfortową temperaturę w pomieszczeniu. Możliwość ustawienia kąta nachylenia lameli pozwala na optymalne zaciemnienie wnętrza pomieszczenia oraz reguluje ilość́ przenikania ciepła słonecznego do budynku. Dodatkowo żaluzje fasadowe stanowią skuteczną barierę eliminującą nadmierną ilość hałasu z otoczenia.
  • Profil C80
  • Profil Z90

Profil C80


Lamele żaluzji fasadowych w typie "C".
W przekroju poprzecznym przypominające literę "C" o szerokości 80mm.

Profil Z90


Lamele żaluzji fasadowych w typie "Z".
W przekroju poprzecznym przypominające literę "Z" o szerokości 90mm.

Efektowne zewnętrzne żaluzje fasadowe

Mianem fasady określa się reprezentacyjną stronę elewacji budynku. Zazwyczaj chodzi o tę eksponowaną publicznie. Jednak we współczesnym jednorodzinnym budownictwie mieszkaniowym, a także w budynkach wielorodzinnych i biurowych, które powstają na terenie Poznania, coraz częściej taki sam charakter mają także elewacje zorientowane na patio lub ogród. Aby uzyskać efektowny, reprezentacyjny efekt konieczne jest m.in. zastosowanie akcesoriów funkcjonalnych o odpowiedniej estetyce, takich jak nasze żaluzje fasadowe. Inwestorzy z Poznania i okolic często osiągają ten efekt poprzez montaż tych eleganckich i nowoczesnych żaluzji zewnętrznych na elewacji swoich budynków.

Zastosowanie żaluzji zewnętrznych

Zewnętrzne żaluzje fasadowe to rozwiązanie dedykowane do osłony przed promieniami słonecznymi i hałasem powierzchni przeszklonych. Wydają się niezbędnym elementem wyposażenia w przypadku nieruchomości, w których elewacji zastosowano duże okna np. tarasowe lub w ogóle dominują powierzchnie przeszklone. Produkty tego typu to estetyczny wyposażenie funkcjonalne, które podkreśli i urozmaici architekturę każdego budynku. Reprezentacyjne żaluzje zewnętrzne to idealny element ozdobny nie tylko fasady, ale także okien i powierzchni przeszklonych zorientowanych na przestrzeń wypoczynkową, czyli ogród lub dziedziniec wewnętrzny.

Reprezentacyjne i funkcjonalne żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to innowacyjny i stylowy produkt zmieniający charakter fasad poznańskich budynków. Chronią̨ wnętrze obiektu przed nadmiernym jego nasłonecznieniem, zapewniając skuteczną barierę, pozwalającą utrzymać́ komfortową temperaturę w pomieszczeniu. Możliwość ustawienia kąta nachylenia lameli pozwala na optymalne zaciemnienie wnętrza pomieszczenia oraz reguluje ilość́ przenikania ciepła słonecznego do budynku. Dzięki temu nawet w upalne dni można zachować w pomieszczeniach przyjemną temperaturę, która pozwoli odpocząć od skwaru i zapewni domownikom komfort nawet bez podkręcania klimatyzacji na maksa.

Podstawowe funkcje, dla których właściciele nieruchomości oraz inwestorzy w Poznaniu, decydują się na montaż żaluzji zewnętrznych to:

  • Izolacja termiczna – lamele skupiają na sobie promienie słoneczne, przez co zapobiegają przed ich przenikaniem do wnętrza. Większość energii słonecznej i wiążącego się z nią ciepła koncentruje się lamelach żaluzji zewnętrznych, które w upalne dni nagrzewają się do naprawdę wysokich temperatur.

  • Izolacja akustyczna – okazuje się, że żaluzje zewnętrzne to także bardzo dobra bariera, zabezpieczająca przed hałasem z zewnątrz. Jest to wygodne szczególnie podczas ciepłych słonecznych dni, kiedy często otwieramy okna. Oprócz skupienia energii słonecznej nasze żaluzje ograniczą także docierające do wnętrza odgłosy otoczenia.

Nowoczesna technologie dla komfortu domowników

Nasze produkty są odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne, mróz i ekspozycję na słońce. Wytrzymałość lameli wynika m.in. z pokrycia wierzchniej warstwy farbą poliestrową. Produkujemy dwa podstawowe typy żaluzji:

  • C80 – z profilem lameli typu C,

  • Z90 – z profilem żaluzji typu Z.

w 8 najczęściej wybieranych kolorach z palety RAL, tj. biały, beżowy, jasny szary, srebrny, szare aluminium, antracyt, stalowy antracyt oraz oliwka.

Funkcjonalność systemu została dodatkowo zwiększona poprzez możliwość zastosowania szerokiej gamy dodatkowych urządzeń w przypadku opcji sterowania za pomocą napędu elektrycznego.