PCV-Aluminium

Okna PCV-aluminiowe INTERNORM


INTERNORM KF 510


Nowe okno PCV i PCV-aluminiowe KF 510 dla maksymalnego bezpieczeństwa w Twoim domu
Twoje bezpieczeństwo i maksymalny komfort mieszkania są dla nas ważne! Dlatego nasze nowe okno KF 510 łączy w sobie inno- wacyjną technologię i purystyczny design. W skrzydle okiennym kryje się rewolucyjne ryglowanie Itec Secure, które dzięki opaten- towanemu mechanizmowi zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w Twoim domu. Duża powierzchnia szkła, możliwa dzięki wąskiej ramie tego okna, podkreśla prostą, nowoczesną architekturę domu i wpuszcza jeszcze więcej światła dziennego do pomieszczeń. Szyby premium z powłoką ECLAZ® w standardzie odczuwalnie zwiększą komfort mieszkania we własnych czterech ścianach.

Okna PVC od OKNARIO to gwarancja najwyższej jakości - jeżeli potrzebujesz porządnych i bezpiecznych okien PVC, koniecznie się z nami skontaktuj! Działamy w Poznaniu i okolicach!

Jak wybrać dobre okna drewniane

Mówi się, że okna drewniane są lepsze od wszystkich innych. Na rynku dostępnych jest wiele różnych propozycji, w związku z czym podjęcie właściwej decyzji może przysporzyć nie lada problemu, szczególnie w przypadku osób, które nie są specjalistami w dziedzinie drewnianej stolarki okiennej. Porównując dostępne oferty oprócz ceny, warto sprawdzić kilka podstawowych parametrów, jak np.:

 • - rodzaj drewna zastosowanego do produkcji okna,

 • - sposób zabezpieczenie drewna,

 • - zastosowany układ i grubość szyb,

 • - współczynnik izolacyjności,

 • - zastosowane okucia,

 • - zakres regulacji ustawień skrzydła,

 • - dostępność funkcji mikrorozszczelnienia.

Klienci z Poznania i okolic doceniają zalety okien drewnianych, jednak to naturalna estetyka jest tym, co przyciąga większość inwestorów. Zwolennicy stosowania materiałów naturalnych zawsze będą wybierać okna drewniana, nie zniechęci ich nawet konieczność wykonywania okresowych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak czyszczenie i malowanie.

Z jakiego drewna robi się dobre okna drewniane

Dobre drewno to podstawa konstrukcji okna. Niezależnie od zastosowanego surowca, konstrukcja okna może być wykonana w formie:

 • - prefabrykowanych elementów łączonych na mikrowczepy – taka konstrukcja ma wyraźnie widoczne połączenia, w związku z tym najczęściej jest wykończana farbą kryjącą, która maskuje zarówno połączenia, jak i usłojenie drewna;

 • - litych elementów klejonych – w przypadku konstrukcji z litego drewna połączeń po prostu nie ma, jest to konstrukcja idealna do krycia lakierem, który eksponuje usłojenie.

Z uwagi na to, że konstrukcja z elementów łączonych na mikrowczepy jest zazwyczaj malowana farbą kryjącą, okna tego typu produkuje się z popularnych gatunków drewna, takich jak np. sosna. Jednocześnie można nabyć także sosnowe okna z litego drewna. Jednak ekspozycja słojów powoduje, że coraz częściej wybierane są konstrukcje z modnych egzotycznych gatunków, do popularniejszych należą m.in.:

 • - Meranti,

 • - Sapeli,

 • - Dąb europejski,

 • - Modrzew.

Funkcje i wyposażenie okien drewnianych

Dobre okno drewniane to nie tylko ochrona przed niepowołanymi gośćmi. Jednocześnie pełnią one funkcje izolacji termicznej, bariery akustycznej i są elementem układu wentylacji pomieszczeń. Nowoczesne okna drewniane są wyposażone w zaawansowany system okuć, który daje użytkownikom wiele możliwości w zakresie otwierania i uchylania skrzydła. Dostępne są zarówno okna stałe, rozwierne, uchylne, jak i rozwierno-uchylne. Wybierając właściwą opcję, warto wziąć pod uwagę, że funkcja mikrorozszczelnienia poprawiająca skuteczność wentylacji pomieszczeń jest dostępna wyłącznie w oknach w modelach rozwierno-uchylnych. Dobre okna drewniane powinny być także wyposażone w dwuszybowy pakiet oszklenia o grubości 24 – 32 mm.

Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

Okna drewniane prezentują się bardzo dobrze, są ozdobą każdej elewacji i podnoszą wizualną atrakcyjność każdej nieruchomości. Naturalny design i ekspozycja usłojenia mają wielu zwolenników, jednak to nie wszystkie zalety nowoczesnych produktów tego typu, jako ważniejsze można wymienić jeszcze:

 • - solidną sztywną konstrukcję, która jest mniej podatna na odkształcenia,

 • - bardzo dobre parametry termoizolacyjne,

 • - są uważane za produkt ekologiczny,

 • - konstrukcja drewniana pozwala na stosunkowo łatwe naprawienie uszkodzenia ramy,

 • - można zmienić kolor okien np. w trakcie okresowych zabiegów konserwacyjnych.

Okna drewniane są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach. Ponadto, występują w wykończeniu standardowym oraz stylizowanym na retro, dzięki czemu można je wykorzystać w wielu różnych projektach.