Okna do domu. Jak wybrać?

img

Okna do domu. Jak wybrać?


Podjęcie decyzji o zakupie konkretnego rodzaju stolarki okiennej jest tak samo istotne, jak rozstrzygnięcia dotyczące technologii budowy domu, jego ogrzewania czy sposobu zaopatrzenia w energię elektryczną.

Czym się kierować przy wyborze okien?

Na początek jedna bardzo ważna uwaga. Inwestor nie musi, a nawet nie powinien zostawać sam z wyborem właściwej stolarki okiennej. Straty cieplne w budynku przez przegrody przezroczyste mogą wynieść nawet 25%. Jednak dobrej jakości, prawidłowo zamontowane okna są w stanie również zapobiegać stratom i „oszczędzać” energię, zapewniając jednocześnie doświetlenie pomieszczeń na doskonałym poziomie.

Okna to jeden z najistotniejszych elementów konstrukcji, który może wpłynąć nie tylko na wysokość wydatków na utrzymanie, ale również na pozytywną decyzję o odbiorze technicznym całego budynku. Kupując okna należy kierować się przede wszystkim określonymi parametrami i śmiało poprosić o pomoc fachowców.

Inwestor nie zawsze ma do dyspozycji architekta czy kierownika budowy – nie są to osoby wymagane przykładowo do wymiany okien w mieszkaniu – warto jednak by skierował swe kroki do firmy specjalizującej się w branży stolarki otworowej.

Postępując w ten sposób zyska pewność, że przy wyborze zostaną uwzględnione:

  • współczynnik przenikania ciepła – obecnie wymagany dla budynków to 0,9 W/(m2∙K);

  • współczynnik infiltracji w skali od 0,5 do 1,0 gwarantujący właściwą cyrkulację powietrza;

  • wskaźnik izolacyjności akustycznej Rw – im większa jego wartość, tym lepsza izolacyjność i mniejsze natężenie decybeli w pomieszczeniach.

Specjaliści z firmy Oknario dopasują dostępne rozwiązania techniczne do konkretnych potrzeb inwestora, także od strony estetycznej i wizualnej. Fachowcy zawsze uwzględnią fakt, że okna w poszczególnych pomieszczeniach i zależnie od ekspozycji względem stron świata, choć są usytuowane w jednym budynku, to często muszą sprostać innym wymaganiom.

Okna takie jak chcesz

W ofercie Oknario można znaleźć okna: plastikowe, drewniane, aluminiowe i drewniano-aluminiowe. Wszystkie one pochodzą z portfolio produktowego najlepszych producentów – firm: Schüco, Veka, Drutex czy Yawal

Masz pytania? Zadzwoń:

+48 535 125 292