Pergola tarasowa w nowoczesnym stylu

img

Pergola tarasowa w nowoczesnym stylu


Gdzie stoi dom tam jest i taras. Gdzie stoi taras tam pojawiają się też inteligentne rozwiązania. Pergole sprawiają, że taras może stać się naturalnym przedłużeniem salonu – niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. By tak się stało przy ich wyborze warto kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale też parametrami technicznymi.

Z której strony świata zaplanować taras?

Optymalnym wyborem są strony południowa lub południowo-zachodnia. Taka wystawa zapewnia najlepsze i najdłuższe nasłonecznienie w ciągu dnia i całego roku. Dzięki niej z relaksu na świeżym powietrzu można korzystać do późnego popołudnia nawet jesienią. A pomysłowym remedium na kaprysy pogody – skwar lub deszcz będzie właśnie pergola.

Pergola tarasowa, na co zwrócić uwagę?

Taras powinien gwarantować domownikom bezpieczny wypoczynek, więc konstrukcja pergoli musi być trwała i odporna na warunki atmosferyczne. W tej roli idealnie sprawdza się aluminium malowane proszkowo.

Wodoszczelność i przemyślany system odprowadzania wody, to nie tylko kwestia komfortu użytkowania, ale i trwałości całej instalacji.

Ochrona przed słońcem bez nadmiaru cienia. Jak znaleźć tzw. złoty środek?

Odpowiedzią są inteligentne pergole Suntech. Pergole z rozsuwanym dachem Aerolux lub Exxen dają możliwość swobodnego zarządzania stopniem nasłonecznienia tarasu dzięki ruchomym lamelom z możliwością całkowitego rozsunięcia dachu i otwarcia przestrzeni. Co istotne, po zamknięciu dachu, pergola jest całkowicie wodoodporna. Woda spływa po płaskim dachu bezpośrednio do rynny. System wykonano z materiałów gwarantujących trwałość i piękny wygląd pergoli.

Co więcej, rozsuwany dach ma konstrukcję modułową umożliwiającą stworzenie zabudowy o dowolnym rozmiarze. Modułowość pozwala na pełną swobodę aranżacyjną. Umożliwia tworzenie zarówno zadaszeń połączonych z bryłą budynku, jak i tych wolnostojących. W tym wypadku łatwiej jest też przearanżować konstrukcję pergoli w przyszłości, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Masz pytania? Zadzwoń:

+48 535 125 292