Czy duże okna mogą być energooszczędne?

img

Czy duże okna mogą być energooszczędne?


Najciekawsze rozwiązania stolarki okiennej

Duże przeszklenia są nieodłączną częścią współczesnej architektury. W ten sposób zapewnione zostaje właściwe doświetlenie gwarantujące komfort, poczucie przestrzeni, a także w wielu przypadkach dostęp do natury. Stosowanie okien o dużych gabarytach kiedyś utożsamiane było z gorszymi parametrami termicznymi, obecna technologia stolarki okiennej gwarantuje ich doskonałe parametry techniczne i to nie tylko w kwestii termiki, ale także wodo i wiatroszczelności. Producenci nie zapominają również o ochronie antywłamaniowej.

Czy duże okna mogą wychładzać/przegrzewać pomieszczenia?

Dzięki zaawansowanej technologii szklane fasady Yawal skutecznie zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczeń latem i utratą ciepła zimą. Współczynnik przenikania ciepła to nawet 0,63 W/m2 K i odporność na włamanie do klasy RC4. By zapobiec przegrzewaniu się wnętrz wystarczy zastosować osłony okienne. Pozwolą one umiejętnie dozować ilość światła słonecznego. Przydadzą się również w chłodniejsze miesiące, gdy będą stanowić dodatkową osłonę przed ucieczką ciepła – szczególnie nocą.

Duże przeszklenia w domu

Opinie na temat funkcjonalności takiego rozwiązania są podzielone. Dzieje się tak głównie z powodu rozpowszechnienia mitów i niewiedzy na temat zaawansowanych, dostępnych na rynku okien panoramicznych.

Otwieralność

Przeszklenia nieotwieralne można pomysłowo łączyć z otwieralnymi. Idealnym narzędziem do zastosowania tego typu zabiegów są przesuwne drzwi tarasowe. Coraz większą popularnością cieszą się chociażby systemy przesuwno-podnoszone. Podczas otwierania należy je najpierw unieść, a następnie przesunąć, odpowiednio przekręcając klamkę. System Yawal DP 180jest właśnie tego typu systemem przeznaczonym dla zabudowy zewnętrznej. A co istotne posiada imponujący współczynnik przenikania ciepła i kilka wersji technicznych pozwalających chociażby na całkowite maskowanie profili aluminiowych i uzyskanie efektu 100% przeszklenia. By ułatwić przesuwanie Yawal DP 180 można je wyposażyć w automatyczny system sterowania elektrycznego ePower.

Bezpieczeństwo

System Yawal DP 180 posiada klasę antywłamaniową RC2. Stanowi dowód na to, że wyjątkowa estetyka nie musi oznaczać pójścia na kompromis pod względem sposobu zabezpieczenia pomieszczeń. Tym bardziej, że dodatkowym wsparciem mogą być ponownie w tym przypadku rolety antywłamaniowe.

Dobrze zaplanowane względem stron świata wielkoformatowe okna mogą pomóc nawet w osiągnięciu pasywnych uzysków energii z promieni słonecznych. Wybierając projekt domu z panoramicznymi oknami, warto zwrócić uwagę na stolarkę aluminiową, bo to właśnie ona jest w stanie zapewnić najlepszą stabilność i parametry dla użytkowania tych dużych i tych olbrzymich tafli szklanych.

Masz pytania? Zadzwoń:

+48 535 125 292