Co wybrać? Rolety zewnętrzne, czy żaluzje fasadowe?

img

Co wybrać? Rolety zewnętrzne, czy żaluzje fasadowe?


Przesłony okienne. Rolety zewnętrzne kontra żaluzje fasadowe

Omawiamy zalety obu rozwiązań

Trendy architektoniczne bazujące na jak największych przeszkleniach fasad budynków mniej lub bardziej decydują o rozwiązaniach i samej stylistyce dotyczącej przesłon okiennych. Firany oraz zasłony, mimo wzlotów i upadków, nie wychodzą z mody, ale współczesnej architekturze potrzeba czegoś więcej. Dlatego…

Pojedynek rolety vs żaluzje trwa

Zwłaszcza, że obecnie na popularności zyskały ich zewnętrzne wersje, a oba systemy mają wiele do zaoferowania.

Rolety to zdecydowanie większa funkcjonalność. Zapewniają:

  • ochronę przed słońcem;

  • ochronę przed zimnem;

  • ochronę przed hałasem.

Gwarantują większą prywatność, a przede wszystkim mnogość rozwiązań montażowych. Rolety natynkowe, podtynkowe, naokienne i ich hybrydy.

Żaluzje to głównie ochrona przed słońcem z funkcją regulacji dopływu światła słonecznego do pomieszczenia. Wyglądają ładnie i nowocześnie. Zapewniają równie dużo prywatności, a jednak w przeciwieństwie do rolet pozwalają obserwować otoczenie z wewnątrz zza dyskretnej zasłony.

Najlepiej byłoby połączyć urok i elegancję żaluzji z funkcjonalnością rolet i na szczęście znalazł się ktoś, kto już znalazł sposób jak to zrobić.

Świetnym rozwiązaniem na potrzeby dzisiejszego rynku są…

Rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji zasilane solarnie.

Zaawansowane rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji MONO ID3, wyposażono w ruchome pióra. Dzięki tej dokładnie opracowanej konstrukcji, stanowią one znakomite połączenie modeli antywłamaniowych oraz zewnętrznych żaluzji fasadowych. Hybrydowe silniki Bubendorff MONO ID3, w sytuacjach, gdy zostanie odcięty prąd, umożliwią dziesięciokrotne podniesienie lub opuszczenie pancerza. Napęd solarny pobiera energię bezpośrednio z padających na niego promieni słonecznych, ale rolety zbiorą zapas energii nawet w pochmurne, jesienne dni. Jakość oraz pomysłowość tego inteligentnego i nowatorskiego rozwiązania spotkała się z uznaniem w całej Europie. Tym bardziej, że MONO ID3 można zamontować bez potrzeby doprowadzania przewodów elektrycznych do otworów okiennych.

Masz pytania? Zadzwoń:

+48 535 125 292