Okna drewniane POZBUD

Okna drewniane POZBUD


Nowoczesne okna drewniane


Do produkcji okien wykorzystujemy wyłącznie wysokiej klasy drewno selekcjonowane z drzew europejskich oraz egzotycznych.
Odmiany europejskie to chętnie wybierane przez klientów dąb, modrzew, świerk i sosna. Ten ostatni charakteryzują też jedne z najlepszych parametrów termoizolacyjnych. Okna z drewna europejskiego, często pozyskiwanego lokalnie, spełniają również oczekiwania osób, którym zależy na produktach wytworzonych z surowców pozyskanych blisko miejsca produkcji.
Egzotyczne gatunki importowane to m.in. meranti prime select, majau, sapeli, palapi i matoa. Mają wysoką twardość oraz naturalną odporność na czynniki atmosferyczne i świetnie sprawdzają się w naszych warunkach pogodowych. Charakteryzują się również innym usłojeniem oraz kolorystyką.

STANDARD 68


Podstawowy model o świetnych parametrach!
Rama okna zbudowana jest z trzech warstw odpowiednio przygotowanego drewna. Każda z warstw klejona jest z kolejną w ten sposób, że ich słoje ułożone są ze sobą naprzemiennie. Dzięki temu materiał konstrukcyjny jest bardzo odporny na wypaczanie, skręcanie i odkształcenia mechaniczne. W efekcie rama jest bardzo stabilna.
Kochamy okna drewniane za ich wygląd. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać jeden z kilku kształtów ram. Od klasycznego i delikatnie wyoblonego Softline, przez eleganckie i ozdobne Retro, aż po prosty i nowoczesny Modern z minimalnym zaokrągleniem.
Dzięki mocnej, warstwowej konstrukcji ramy i wysokiej klasy okuciom jesteśmy w stanie konstruować okna o bardzo dużych powierzchniach. Skrzydło uchylane i otwierane może mieć szerokość do 1,6 m i wysokość nawet do 3 m. Okna bez funkcji otwierania (szklenia stałe) mogą mieć jeszcze większe rozmiary.

EXTERM 88


Najwyższe parametry w lepszej cenie!
W przypadku okien Exterm 88 rama zbudowana jest z 4-warstw odpowiednio przygotowanego drewna. Każda z warstw klejona jest z kolejną w ten sposób, że ich słoje ułożone są ze sobą naprzemiennie. Dzięki temu materiał konstrukcyjny jest bardzo odporny na wypaczanie, skręcanie i odkształcenia mechaniczne. W efekcie rama jest stabilna.
Klejona z kilku warstw rama i odpowiedni wkład szybowy zapewniają mniejsze straty ciepła. Najlepsze parametry izolacyjne uzyskuje rama z drewna sosnowego. Profil pozwala na zamontowanie trzyszybowego (dwukomorowego) pakietu o wysokich parametrach termoizolacyjnych. Pakiet wypełniony gazem szlachetnym i zaopatrzony w tzw. ciepłe ramki ma bardzo niski współczynnik przenikania ciepła - nawet 0,5 w/m2K. W efekcie wskaźnik przenikalności cieplnej dla całego okna może osiągnąć wartość 0,8 W/m2K.
W zależności od naszych preferencji możemy wybrać jeden z kilku kształtów ram. Od klasycznego i delikatnie wyoblonego Softline, przez eleganckie i ozdobne Retro, aż po prosty i nowoczesny Modern z minimalnym zaokrągleniem.

Okna PVC od OKNARIO to gwarancja najwyższej jakości - jeżeli potrzebujesz porządnych i bezpiecznych okien PVC, koniecznie się z nami skontaktuj! Działamy w Poznaniu i okolicach!

Jak wybrać dobre okna drewniane

Mówi się, że okna drewniane są lepsze od wszystkich innych. Na rynku dostępnych jest wiele różnych propozycji, w związku z czym podjęcie właściwej decyzji może przysporzyć nie lada problemu, szczególnie w przypadku osób, które nie są specjalistami w dziedzinie drewnianej stolarki okiennej. Porównując dostępne oferty oprócz ceny, warto sprawdzić kilka podstawowych parametrów, jak np.:

  • - rodzaj drewna zastosowanego do produkcji okna,

  • - sposób zabezpieczenie drewna,

  • - zastosowany układ i grubość szyb,

  • - współczynnik izolacyjności,

  • - zastosowane okucia,

  • - zakres regulacji ustawień skrzydła,

  • - dostępność funkcji mikrorozszczelnienia.

Klienci z Poznania i okolic doceniają zalety okien drewnianych, jednak to naturalna estetyka jest tym, co przyciąga większość inwestorów. Zwolennicy stosowania materiałów naturalnych zawsze będą wybierać okna drewniana, nie zniechęci ich nawet konieczność wykonywania okresowych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak czyszczenie i malowanie.

Z jakiego drewna robi się dobre okna drewniane

Dobre drewno to podstawa konstrukcji okna. Niezależnie od zastosowanego surowca, konstrukcja okna może być wykonana w formie:

  • - prefabrykowanych elementów łączonych na mikrowczepy – taka konstrukcja ma wyraźnie widoczne połączenia, w związku z tym najczęściej jest wykończana farbą kryjącą, która maskuje zarówno połączenia, jak i usłojenie drewna;

  • - litych elementów klejonych – w przypadku konstrukcji z litego drewna połączeń po prostu nie ma, jest to konstrukcja idealna do krycia lakierem, który eksponuje usłojenie.

Z uwagi na to, że konstrukcja z elementów łączonych na mikrowczepy jest zazwyczaj malowana farbą kryjącą, okna tego typu produkuje się z popularnych gatunków drewna, takich jak np. sosna. Jednocześnie można nabyć także sosnowe okna z litego drewna. Jednak ekspozycja słojów powoduje, że coraz częściej wybierane są konstrukcje z modnych egzotycznych gatunków, do popularniejszych należą m.in.:

  • - Meranti,

  • - Sapeli,

  • - Dąb europejski,

  • - Modrzew.

Funkcje i wyposażenie okien drewnianych

Dobre okno drewniane to nie tylko ochrona przed niepowołanymi gośćmi. Jednocześnie pełnią one funkcje izolacji termicznej, bariery akustycznej i są elementem układu wentylacji pomieszczeń. Nowoczesne okna drewniane są wyposażone w zaawansowany system okuć, który daje użytkownikom wiele możliwości w zakresie otwierania i uchylania skrzydła. Dostępne są zarówno okna stałe, rozwierne, uchylne, jak i rozwierno-uchylne. Wybierając właściwą opcję, warto wziąć pod uwagę, że funkcja mikrorozszczelnienia poprawiająca skuteczność wentylacji pomieszczeń jest dostępna wyłącznie w oknach w modelach rozwierno-uchylnych. Dobre okna drewniane powinny być także wyposażone w dwuszybowy pakiet oszklenia o grubości 24 – 32 mm.

Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

Okna drewniane prezentują się bardzo dobrze, są ozdobą każdej elewacji i podnoszą wizualną atrakcyjność każdej nieruchomości. Naturalny design i ekspozycja usłojenia mają wielu zwolenników, jednak to nie wszystkie zalety nowoczesnych produktów tego typu, jako ważniejsze można wymienić jeszcze:

  • - solidną sztywną konstrukcję, która jest mniej podatna na odkształcenia,

  • - bardzo dobre parametry termoizolacyjne,

  • - są uważane za produkt ekologiczny,

  • - konstrukcja drewniana pozwala na stosunkowo łatwe naprawienie uszkodzenia ramy,

  • - można zmienić kolor okien np. w trakcie okresowych zabiegów konserwacyjnych.

Okna drewniane są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach. Ponadto, występują w wykończeniu standardowym oraz stylizowanym na retro, dzięki czemu można je wykorzystać w wielu różnych projektach.