Okna aluminiowe

Okna aluminiowe

img

logo

Od 2018 roku jesteśmy partnerem projektu oknaaluminiowe.pl. Nasz punkt jest pierwszym i jedynym autoryzowanym punktem sprzedaży w Poznaniu.

Okna aluminiowe


Jest to innowacyjny projekt obsługi klientów indywidualnych w zakresie aluminiowych rozwiązań dla domu. Inspiracją stały się dla nas współczesne trendy w budownictwie objawiające się tworzeniem odważnych projektów architektonicznych, zakładających wyposażenie domu w drzwi i okna aluminiowe o dużych gabarytach i skomplikowanych kształtach. Aluminium dzięki nowoczesnym technologiom idealnie nadaje się do tworzenia energooszczędnych budynków urzeczywistniających najbardziej śmiałe wizje projektantów.
Oknaaluminiowe.pl to przeznaczona do obsługi klienta indywidualnego, ogólnopolska, specjalistyczna sieć sprzedaży, która skupia wiodących na rynku aluminium producentów, serwisantów i montażystów. W każdym salonie klienci otrzymają kompleksową ofertę wyposażenia domu w wykonane z aluminium: okna premium, drzwi wejściowe i tarasowe, ogrody zimowe, fasady etc. Zespół profesjonalnych Doradców przygotuje indywidualną propozycję, uwzględniając potrzeby klienta i styl architektoniczny zaprojektowanego budynku.

Okna aluminiowe Yawal


Yawal S.A. należy do czołówki dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych w Polsce (okna aluminiowe, drzwi tarasowe i wiele więcej). Swoją pozycję zawdzięcza doświadczeniu zdobytemu podczas ponad 25 lat istnienia oraz szerokiej gamie innowacyjnych rozwiązań.

YAWAL TM 74HI

System służy do konstruowania okien, drzwi i witryn o wysokich parametrach termoizolacji przeznaczonych do stosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych. Zastosowane w systemie termoizolatory (wykonane z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym) oraz przestrzeń pomiędzy nimi wypełniono dodatkowo pianką poliuretanową. System pozwala na tworzenie konstrukcji o dużych wymiarach ze względu na wykorzystanie wzmocnionych profili.YAWAL TM 77HI

Okna aluminiowe z systemem TM 77HI to bezpieczne i innowacyjne rozwiązanie pozwalające na uzyskanie doskonałych parametrów izolacyjności cieplnej, akustycznej, ochrony przed wiatrem i wodą oraz bezpieczeństwa. Rolę izolacji termicznej spełniają dedykowane do systemu komorowe izolatory termiczne wraz z wypełnieniem.YAWAL TM 102HI

System YAWAL TM 102HI jest dedykowany dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Sprawdzi się zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak również w zabudowie mieszkaniowej. Jest to rozbudowany system profili aluminiowych służący do wykonywania nowoczesnych typów okien, drzwi i witryn wymagających wysokiej izolacji termicznej. Nowatorska konstrukcja skrzydła okiennego z zastosowanym izolatorem ustawionym pod kątem w stosunku do obudowy zapewnia korzystny układ sił w profilu. Pozwoliło to na uzyskanie profili o wysokiej wytrzymałości umożliwiających tworzenie konstrukcji o dużych gabarytach i ciężarze. W ramach systemu oferujemy szeroki zakres szklenia oraz możliwość montażu wszystkich typów szyb dwu i trzykomorowych dostępnych na rynku.


NIESPOTYKANA IZOLACYJNOŚĆ CIEPLNA OKNA!
Uw = od 0,4 W/m2K – osiągi porównywalne jak przy docieplonych murach*
*Wyliczenia dla muru składającego się z 2 warstw tynku, pustaka ceramicznego o grubości 240 mm (pióro + wpust), styropianu EPS 80 o grubości 40mm.


DRZWI TARASOWE
DRZWI PODNOSZONO-PRZESUWNE Z NISKIM PROGIEM TYPU HS


SYSTEM YAWAL DP 180

DP 180 jest systemem służącym do wykonywania okien i drzwi podnoszono-przesuwnych dla zabudowy zewnętrznej. Jest to nowoczesne rozwiązanie, którego podstawę stanowią profile aluminiowe z przekładkami termicznymi.

Budowa systemu DP 180 ma wpływ na obniżenie strat energii cieplnej, a co za tym idzie na zmniejszenie kosztów eksploatacji projektowanych obiektów. Produkt przeznaczony jest do stosowania zarówno w obiektach budownictwa mieszkaniowego, jak i użyteczności publicznej.SYSTEMY FASADOWE YAWAL


POWIEW NOWOCZESNOŚCI - SZKLANE FASADY W DOMACH


Współczesny styl architektoniczny oraz nowoczesne technologie, które pozwalają na osiąganie wysokiego poziomu izolacyjności termicznej, wodoszczelności, odporności na wiatr oraz ochrony przed włamaniami, sprawiły, iż coraz częściej w projektach domów jednorodzinnych pojawiają się szklane fasady. Efekt szklanej ściany możemy osiągnąć na różne sposoby m.in. poprzez wykorzystanie przeszklonych elementów stałych lub ich połączenie z wielkopowierzchniowymi drzwiami tarasowymi czy oknami przesuwnymi. Szklana fasada otwiera widok na piękno krajobrazu oraz doskonałe doświetla wnętrze. Dzięki opracowanej przez ekspertów Yawal zaawansowanej technologicznie budowie oraz zastosowanym komponentom zapobiega przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń latem oraz utratą ciepła zimą. Szklane fasady nadają lekkości bryle budynku i wpływają na jego atrakcyjność wizualną, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych konstrukcji Yawal od zewnątrz nie można rozróżnić elementów stałych od otwieranych.OGRODY ZIMOWE YAWAL

Soczysta zieleń, złote liście, bajkowa biel otaczająca naszych bliskich w atmosferze relaksu – taki efekt możemy osiągnąć, uwzględniając w projekcie domu miejsce na ogród zimowy lub wkomponowując go w bryłę istniejącego już budynku. Oranżeria nie tylko uczyni nasz dom piękniejszym, pozwalając na podziwianie przyrody przez cały rok. Za jej budową przemawiają również względy ekonomiczne, takie jak poprawa bilansu energetycznego domu oraz wzrost wartości nieruchomości, dzięki zwiększeniu jej powierzchni użytkowej. Wymieniając zalety tego typu rozwiązań nie można też zapomnieć o zwiększeniu dopływu światła słonecznego do pomieszczeń. Oferta naszej firmy nie zawiera schematycznych, gotowych ogrodów zimowych – każda realizacja to indywidualnie zaprojektowana konstrukcja dostosowana do potrzeb i wymogów naszych odbiorców. Aby z oranżerii można było korzystać przez cały rok, w projekcie uwzględniamy profile aluminiowe z przekładkami termoizolacyjnymi, które zapewniają wysoki poziom izolacyjności cieplnej.


Stosowanie aluminium w konstrukcjach ogrodów zimowych, charakteryzującego się stabilnością materiałową, a także dobór odpowiednio dobranych szyb, zapewni bardzo wysoki poziom ochrony antywłamaniowej.

Okna PVC od OKNARIO to gwarancja najwyższej jakości - jeżeli potrzebujesz porządnych i bezpiecznych okien PVC, koniecznie się z nami skontaktuj! Działamy w Poznaniu i okolicach!

Nowoczesne okna aluminiowe i ich zastosowanie

Dzisiejsza architektura korzysta z szerokich możliwości technicznych, jakie oferują współczesne okna aluminiowe. Coraz częściej inwestorzy decydują się na realizacje śmiałych projektów, w których nawet w ścianach budynków jednorodzinnych pojawiają się szklane elewacje. Taki zabieg pozwala optycznie rozszerzyć przestrzeń życiową, przeszklona fasad otwiera wnętrze na dzienne światło oraz krajobraz zewnętrzny. W ten sposób inwestorzy uzyskują dobrze doświetlone i pomieszczenia, bez negatywnej ingerencji w efektywność energetyczną budynku. Przy zastosowaniu tej technologii inwestycja bez problemu spełni warunki stawiane energooszczędnemu budownictwu pasywnemu.

Efekt przestrzeni i doświetlenia uzyskuje się m.in. poprzez wykorzystanie:

 • - przeszklonych elementów stałych,

 • - drzwi tarasowych, w tym podnoszonych i przesuwanych,

 • - witryn,

 • - okien przesuwanych lub

 • - kombinacji tych elementów.

Systemowe okna aluminiowe są także wykorzystywane podczas modernizacji budynków. Coraz częściej właściciele domów jednorodzinnych decydują się dobudowanie oranżerii lub ogrodu zimowego. W takich zastosowaniach okna aluminiowe sprawdzają się idealnie.

Zalety aluminiowych konstrukcji okien

Nowoczesne okna aluminiowe są produkowane z zaawansowanych profili systemowych. System modułowych profili pozwala na konstruowanie dużych paneli szklanych o skomplikowanych kształtach. Wykorzystując dostępne komponenty, można projektować i wznosić energooszczędne konstrukcje o przeszklonych dachach i elewacjach.

Jako podstawowe zalety systemowych okien aluminiowych można wymienić:

 • - modułowy system do konstrukcji powierzchni przeszklonych,

 • - zastosowanie nowoczesnych termoizolatorów w postaci wypełnienia z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym,

 • - komorową konstrukcję profili, która jednocześnie zwiększa izolacyjność okien aluminiowych i sztywność konstrukcji,

 • - nowatorskie rozwiązania techniczne zapewniające korzystny rozkład sił na profilu,

 • - możliwość konstruowania dużych okien i elementów przeszklonych,

 • - konstrukcja profili pozwala na zastosowanie wszystkich dostępnych współcześnie szyb wielowarstwowych (zespolonych).

Nowoczesne systemy profili i okien aluminiowych

Dystrybuujemy nowoczesne systemy profili aluminiowych i okien renomowanej marki Yawal. Firma działa w branży od przeszło 25 lat i w tym okresie wprowadziła na rynek wiele nowatorskich rozwiązań, które wyznaczyły trend w swojej klasie.

Okna aluminiowe Yawal to prawdopodobnie najczęściej stosowany element tego typu w inwestycjach na terenie Poznania i okolic. Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej wybieranymi modelami profili i okien aluminiowych. Nowoczesna technologia, najlepsze materiały i doświadczenie w tworzeniu tego typu rozwiązań sprawiły, że dziś każdy inwestor może skorzystać z możliwości systemowych profili aluminiowych w swoim projekcie. Wykonawcy i właściciele nieruchomości doceniają:

 • - bezkompromisową jakość izolacji termicznej,

 • - modułowy system do konstrukcji elementów dużej wadze i gabarytach,

 • - szereg różnych elementów od stałych elementów przeszklonych, przez drzwi tarasowe po system przesuwanych witryn.